אחסון אתרים וטיפים לפני בחירת שרת אחסון

לפני שנתחיל לתת לכם טיפים בנושא אחסון אתרים, נסביר על חשיבות של אחסון. כל אתר אינטרנט והקבצים בו צריכים להיות מאוחסנים במטרה שקהל הלקוחות יוכל להיכנס לאתר ללא כל בעיות. על מנת לאחסן את האתר במקום מסוים יש להבין כמה דברים על אחסון האתרים – בכתבה הבאה נביא בפניכם את המידע.

רגע לפני שאתם מבצעים פעולה של אחסון אתר, חשוב ביותר להבין מה בדיוק הדרישות שלכם ממקור האחסון. מדובר באחת הפעולות החשובות ביותר. מה עשויות להיות הדרישות? איזה אתר ברצונכם לבנות? האם האתר יכלול מערכת ניהול אתר כמו וורדפרס או בלוג? מה יהיה סוג האחסון?

סוגי אחסון אתרים

אחסון שיתופי (Shared Hosting)

למעשה מדובר בסוג אחסון הנחשב פופולרי למדי בקרב בעלי אתרים. אם ננסה להדגים את מהות האחסון ניתן לומר כי הדבר דומה למגורים בבניין משותף ובו המעלית וחדר המדרגות משותפים לכלל הדיירים.

במקרה הזה, כאשר מדובר על אחסון שיתופי חברת האחסון דואגת לשרת והתפעול. מדובר במצב בו כל האתרים נמצאים באותו מקום אחסון הכולל שיתוף זכרון פנימי. אחסון שיתופי מתאים במיוחד לאתרים קטנים.

 שרת וירטואלי פרטי (VPS)

מדובר בצורת אחסון המאפשרת ליהנות מזכרון גבוה, אך במקרה הזה יהיה עליכם לדאוג לתפעול של השרת. שרת מסוג זה מתאים במיוחד לאתרים בעלי תעבורה גבוהה ושימוש נרחב יותר.

 אחסון ענן (Cloud Hosting)

אחסון ענן מאפשר לנהל את כל הקבצים בסוג האחסון המסוים ומתאים הן לעסקים גדולים והן לעסקים קטנים.

הפרמטרים המובילים בבחירת אחסון אתר

  • מספר אתרים – ההמלצה היא לבדוק כמה אתרים אתם יכולים לאחסן כחלק מהשירות. יש להדגיש כי מצב בו אתם רואים את המילים אתרים ללא הגבלה, לא באמת מדובר על אתרים ללא הגבלה ולכן מומלץ להסתכל על האותיות הקטנות.
  • בדיקת שטח אחסון – עוד כדאי לבדוק את חבילות שטח האחסון. משקל עמוד עומד על 2MB בממוצע, כאשר במצב בו אתם מוסיפים דברים נוספים המשקל עולה.
  • תעבורה חודשית – סעיף זה קשור לשימוש במשאבים אשר האחסון מקצה. יש לזכור כי כל פעולת טעינה באתר נחשבת למשאב אחסון ונמדדת בנפח תעבורה.

על מנת לבחור את חבילת האחסון המתאימה ביותר, ההמלצה היא להגדיר את הפרופיל של האתר, נסו להבין בדיוק מה יכלול האתר שלכם. כך למשל אם אתם בעלים של בלוג בנושא טיסות ואתם בוחרים לכתוב על טיסות בתור תחביב לצורך הפצה של מידע עבור הקוראים שלכם, כדאי לבחור אחסון אתרים עבור בלוג.

רגע לפני שאתם בוחרים את חבילת האחסון, כדאי לחשוב מה תהיה התנועה באתר שלכם והאם יש קבצים מסוימים אשר תהיו מעוניינים לפרסם באתר מה עוד חשוב לדעת? עוד דבר אשר חשוב להביא בחשבון זה הפלטפורמה של מערכת הניהול. אם למשל החלטתם לבחור במערכת וורדפרס, ההמלצה היא למצוא אחסון אתרים המיועד למערכות וורדפרס.

אתר עסקי

אם האחסון ישמש לאתר העסק שלכם, כאן כבר הבחירה צריכה להיות אחרת. אין מדובר על אתר אותו אתם מנהלים לצורך תחביב ולכן מערכת השיקולים שלכם צריכה להיות אחרת. בחירה לא נכונה של אחסון עשויה להוביל אתכם למצב של מפח נפש.

לסיכום,

בחירת אחסון אתר נחשבת לאחת המשימות החשובות והמורכבות ביותר ולכן מצריכה בחינה מדוקדקת של השרת. מכאן, חשוב לדעת מה בדיוק המטרה של האתר ולהתאים את האחסון הטוב ביותר.

מעוניינים להצטרף למשפחה? השאירו פרטים