קידום אורגני: 10 תוספים מומלצים לוורדפרס

וורדפרס כיום הפלטפורמה הנפוצה ביותר בעולם לבניית אתרים והנוחה ביותר לפעולות קידום אורגני. סיבה משמעותית שבגללה המוני משתמשים בוחרים דווקא בפלטרפורמה זו היא האופציה להשתמש במגוון ענקי של תוספים (Plugins), המאפשרים גם למשתמשים הממוצעים שאינם בקיאים בתכנות או בפלטפורמה, לייצר אתר מותאם אישית בצורה אינטואטיבית במיוחד.

בספרית התוספים הענקית, ניתן למצוא תוספים המסייעים לקידום האתר האורגני במנועי החיפוש. תוספים אלו חשובים ומשמעותיים בהחלט, בעיקר עקב העובדה כי הרשת עמוסה בכל-כך הרבה אתרים ומתחרים בכל תחום אפשרי, כך שאם תרצו לנצח את המתחרים שלכם, תהיו חייבים להיות פעילים ולבצע פעולות היכולות לעזור לאתר לעלות בדירוג בתוצאות החיפוש.

פה נוכל למצוא את היתרון של וורדפרס ע״פ הפלטפורמות המתחרות – לא חייב להיות המומחה קידום אתרים הגדול ביותר, צריך פשוט לדעת להשתמש בתוספים הנכונים.

אספנו עבורכם כ-10 תוספים המעורבים בקידום האתר שלכם, על-מנת שתוכלו להרים אותו בתוצאות החיפוש, מבלי להיות תותחי SEO.

Yoast SEO

ככל הנראה המלך הבלתי מעורער של תוספי וורדפרס לפעולות קידום אורגני. התוסף החינמי נמצא בשימוש ע״י מיליוני אתרים ברחבי הרשת. הוא מאפשר לקבל תצוגה מקדימה של התוכן באתר כפי שיראה בתוצאות החיפוש, ובכך תוכלו לבצע אופטימיזציה של תיאורי המטא והכותרות בצורה אופטימלית.

הגרסא החינמית מספיקה בהחלט, אך ל-Yoast ישנה גרסאת פרימיום בתשלום אשר מציעה אפשרויות נרחבות יותר.

להורדת התוסף

W3 Total Cache

זמני טעינה זה אחד הפקטורים החשובים ביותר בקידום האתר. אם האתר נטען וזז בצורה איטית, שיעור הנטישה (Bounce Rate) יהיה גבוהה משמעותית מאתר מהיר יותר. בנוסף, גוגל אוהבת אתרים שנטענים מהר, ומדרגת אותם ברוב המקרים גבוהה יותר בתוצאות החיפוש, והתוסף הזה יוכל לעזור לקצר את זמני הטעינה של האתר שלכם.

להורדת התוסף

XML Sitemaps

מפת האתר אומרת לגוגל איזה עמודים באתר אנו רוצים שייסרקו. היא חיונית במיוחד כי בלעדיה, גוגל יפספס עמודים באתר והם פשוט לא יוצגו בתוצאות החיפוש. ע״מ לוודא שזה לא קורה, נייצר מפת אתר ונגיש אותה לגוגל כבר מהרגע בו התחלנו להשתמש בוורדפרס, ונעדכן אותה כאשר החלנו שינויים או הוספנו עמודים באתר. התוסף הזה יעשה את העבודה באופן אוטומטי: יכין את מפת האתר, ויגיש אותה לסריקה עבור גוגל ושאר מנועי החיפוש.

להורדת התוסף

Redirection

מי לא נתקל אי פעם בהודעה השגיאה 404 המוכרת. כמו רוב הגולשים, גם גוגל מאוד לא אוהב את שגיאות ההפניה האלו – וזה משפיע על דירוג האתר בתוצאות החיפוש. באמצעות התוסף Redirection, ניתן לסרוק אחרי בעיות שכאלה באתר, להוסיף הפניות 301 ולעקוב אחרי כל הקישורים וההפניות.

להורדת התוסף

All In One SEO Pack

לא כל-כך יודעים מה לעשות? התוסף הזה ישתדל לעשות את רוב העבודה בשבילכם. הוא יצור תגי מטא בצורה אוטומטית וינסה למטב את הכותרות בתוכן ע״מ לקבל דירוג גבוהה בתוצאות החיפוש. מבחינת קידום אורגני, הוא עושה הכל, חוץ מלכתוב את התוכן.

להורדת התוסף

WP Rocket

התוסף והטיל המפורסם, מאפשרים למשתמש לבצע פעולות באתר כדי שיטען מהר יותר. חלק מהפעולות שניתן לעשות הם מיטוב למסד הנתונים, אופטימזציה עבור קבצי קוד, יצירת קבצי מטמון, ועוד המון אפשרויות מתקדמות.

להורדת התוסף

Site Kit by Google

התוסף הרשמי של גוגל לוורדפרס המאפשר לקבל תובנות על איך אנשים מוצאים ומשתמשים באתר שלך. התוסף מתממשק ל-Google Search Console ול-Google Analytics ומאפשר לקבל תמונה מלאה לגבי הביצועים באתר ובתוצאות החיפוש.

להורדת התוסף

Broken Link Checker

כמו שציינו, גוגל לא מחבב קישורים שבורים, והתוסף הזה בודק איפה הם קיימים באתר שלכם, וכך תוכלו לטפל בהם בהתאם.

להורדת התוסף

Smush Image Compression

גודל התמונות באתר משפיע בצורה ישירה על מהירות טעינת האתר ודירוג בתוצאות החיפוש בכיוצא מכך. התוסף מאפשר יכולת כיווץ תמונות זריז ואיכותי, בשיטות שונות תוך כדי ניסיון לא לפגוע באיכות התמונה המקורית.

להורדת התוסף

Jetpack

התוסף האחרון שלנו, הוא הרבה דברים: הוא תוסף אבטחה, ניטור, שיפור מהירות, ניהול ועוד המון יכולות מרשימות. בעזרת כלי השיפור של Jetpack, ניתן למטב בצורה משמעותית את ביצועי האתר תוך כדי דגש באבטחה ובניהול נכון של המערכת.

להורדת התוסף

לסיכום

התוספים שציינו הינם תוספים נהדרים לשימוש לחובבים ללא רקע בקידום אתרים וגם ע״י בעלי אתרים ותיקים ומנוסים, וכולם יעזרו לשפר את דירוג האתר בתוצאות החיפוש בנוחות ובידידותיות ללא צורך בידע בתכנות כזה או אחר.

חשוב לציין שלא מומלץ להשתמש בכל התוספים במקביל בעיקר משום שהם עלולים ליצור עמוס מערכתי עמוק על שרתי האתר, ובכך להאט אותו ולפגוע בדירוג האתר בתוצאות החיפוש. אנו ממליצים לנסות אותם בזהירות ובסבלנות, ולא בבת אחת.

מעוניינים להצטרף למשפחה? השאירו פרטים