איך לבחור אחסון אתרים?

בחירת שירות אחסון אתרים בו תאחסנו את האתר שלכם יכול להיות מבלבל ומתסכל, במיוחד בגלל שיש היצע רב בשוק עם מסלולים שונים ואפשרויות רבות ללקוח לבחור מהן. למרות שלפעמים זה נראה שאין הבדל בין כל השירותים השונים, הבחירה בשרת היא אחת הבחירות המשמעותיות ביותר עבור האתר שלכם, ויש לה משקל ממשי גם על קידום האתר.

איך נדע באיזה אחסון אתרים לבחור?

חבילת אחסון אתרים מתאפיינת בתמחור ובמסגרת האחסון, מספר האפשרויות המתקדמות בה והתכולה הבסיסית שלה:

מספר האתרים בחבילה: בדקו עד כמה אתרים ניתן להתקין בחבילת האחסון שבחרתם. במידה וראיתם ״מספר אתרים ללא הגבלה״ אך בו זמנית החבילה מתאפיינת עם נפח אחסון נמוך, פשוט לא תוכלו ליצור אתרים ללא הגבלה.

שטח אחסון: נתון משמעותי במיוחד. בדרך-כלל חבילה פשוטה תתחיל ב-1GB ומעלה.

תעבורה: סעיף זה מדבר על הגבלת המשאבים החודשית שחבילת האחסון שלכם מקצה. כל טעינה של עמוד משתמשת במשאב בתוך האחסון ולכן נמדדת כנפח תעבורה חודשי. כיום רוב האתרים אינם מגבילים את נפח התעבורה שלהם.

תעודת אבטחה SSL: גוגל אוהבת אתרים איכותיים וכמובן אתרים מאובטחים. ברוב שירותי האחסון ניתן לקבל התקנת תעודת אבטחה SSL בחינם, אשר מאפשרת לאתר לעמוד בתקן אבטחה סטנדרטי.

גיבוי: מעבר לפעולות אבטחה הננקטות ברוב שרתי האחסון, חשוב להקפיד על גיבוי קבוע ולדעת איזה סוג גיבוי תקבלו משירות אחסון האתרים אליו נרשמתם.

כתובות דוא״ל: ניתן ליצור כתובת דוא״ל ממותגת באמצעות האחסון שלכם – וכן, גם דוא״ל צורך משטח האחסון. בדקו עד כמה כתובות דוא״ל ניתן ליצור.

תמיכה טכנית: התמיכה הטכנית שתקבלו משירות האחסון חשוב וקריטי במידה והידע הטכני שלכם מוגבל. בדקו מה התמיכה הטכנית שלכם מציע במקרה של תקלה, והאם היא מבוצעת דרך צ׳אט, טלפון, ובאיזה שפות – לא תרצו לגלות שבשירות האחסון שלכם התמיכה מדברת צרפתית בזמן שאתם מדברים עברית בלבד.

מהם סוגי האחסון הקיימים?

אחסון אתרים שיתופי

אחסון שיתופי הוא שירות אחסון בו אתם חולקים את השרת עם מספר אתרים נוספים. ברוב הפעמים, בעיקר בתחילת דרככם, תשתמשו בשרת שיתופי ולאחר מכן תשדרגו את החבילה ותעברו לשרת פרטי. היתרונות באחסון שיתופי הוא שהוא מעולה עבור משתמשים ללא ידע קודם ובעבור דרישות בסיסיות. קל לתפעול ופאנל הניהול ברוב המקרים ידידותי למשתמשים.

החסרונות לעומת זאת, רובן בגלל השיתופיות שבשרת. כאשר השרת בו אתם מאחסנים את האתר שלכם שם אתכם עם משתמשים ואתרים אחרים בשרת, אתם בעצם מגיעים לבית בו אתם לא יודעים מי השותפים שלכם. בעולם קידום האתרים, זאת בעיה במיוחד עקב העובדה ששותפים גרועים יכולים לפגוע בבית כולו.

בשרת אחסון שיתופי, שימו לב במיוחד לנפח האחסון אותו תקבלו, מערך הגיבוי בשרת, קבלת תעודת אבטחה SSL איכותית, וכמובן את שאר הפרמטרים הרלוונטיים עבורכם.

אחסון אתרים VPS

אחסון VPS הוא פשרת אמצע בין שרת ייעודי לבין שרת אחסון שיתופי. VPS (Virtual Private Server) הוא בעצם שרת ייעודי שמחולק למספר קטן של משתמשים בהשוואה לאחסון שיתופי. היתרונות בשימוש בשרת שכזה הוא פאנל הניהול המורחב אשר כולל אופציות מתקדמות יותר למשתמשים אשר צריכים זאת.

גם באחסון VPS נהיה עם שותפים בבית שלנו, אך לרוב השליטה והביצועים המתקבלים יהיו טובים משמעותית מאשר באחסון שיתופי סטנדרטי.

בחירה ב-VPS תהיו מצויינת למשתמשים העובדים עם נפחי אחסון גבוהים ואינם מעוניינים להיות מוגבלים מבחינת המשאבים בשרת.

שרת ייעודי

שרת ייעודי הוא הלכה למעשה שרת פרטי עם יכולות שליטה מקסימליות. בחירה בשרת ייעודי היא לא עבור כולם – אלא רק עבור אתרים ומשתמשים שמעוניינים בשליטה מלאה ביכולות השרת.

בחירה בשרת ייעודי תאפשר לכם לקבל כתובת IP אישי, תמיכה 24/7 ועוד המון אופציות מתקדמות בהתאם לשרת אישי וייעודי.

שרת ייעודי יספק למשתמשים את הפתרון המיטבי בשוק, ומומלץ במיוחד עבור חנויות אונליין עם נפח גדול, אתרים גדולים בצורה לא רגילה ופלטפורמות או תוכנות הפועלות ע״ג האינטרנט.

איזה אחסון אתרים אתם צריכים?

כדי לקבוע איזה שירות אחסון מבין האופציות הקיימות יתאים לאתר שלכם, חשוב לדעת איזה אתר אתם בעצם רוצים, מה הדרישות ומה אתם צריכים כדי שהוא יצליח.

בלוג

מנהלים בלוג? בין אם אתם משתמשים בו בתור תחביב או שזה תחום ההפצה העיקרי שלכם, אחסון אתרים שיתופי יכול להתאים אם תבחרו בחוכמה. שאלו את עצמכם מהי התנועה הצפויה בבלוג, באיזה סוגי מדיה תשתמשו והאם יש קבצים כבדים או גדולים יותר שתרצו להעלות לבלוג.

כמובן שאם אתם מנהלים את הבלוג בפלטפורמה הפופולרית וורדפרס או מתלבטים אם לנהל אותו דרך הפלטפורמה, מומלץ למצוא שרת אחסון ייעודי לוורדפרס, התומך בצורה הטובה ביותר בפאנל הניהול של המערכת.

אתר לעסק

אם המטרה של שירות האחסון היא בניית אתר עסקי או מטרה עסקית כזאת או אחרת, סביר להניח שתצטרכו חבילת אחסון משודרגת שתעניק לכם את הביצועים הטובים ביותר. קחו בחשבון – אתר עסקי שנופל מהאוויר מסיבה כלשהיא (תקלה בשירות האחסון למשל), יכול להפסיד הרבה מאוד כסף.

אנו ממליצים לבחור באחסון VPS בעבור אתרים עסקיים או אתרי תדמית, שיכולים להתמודד עם תנועה משמעותית ובעלי נפח אחסון גבוהה במיוחד.

בשירותי אחסון רבים ניתן למצוא VPS מותאם עבור עסקים במחירים משתנים. אנו ממליצים לא להתפשר ולבחור את האחסון המיטבי עבור העסק שלכם.

חנות וירטואלית

חנות וירטואלית זה סיפור אחר לגמרי. היא תלויה בצורה משמעותית בשירות האחסון. המשמעות של אחסון גרוע או אחסון חלש לחנות וירטואלית היא הרסנית.

ניתן להשתמש בפלטפורמות כמו Shopify או כאלה המציעות אחסון מובנה, אך לעומת זאת, אם אתם בוחרים אחסון עבור חנות וירטואלית שאתם בונים בהתבסס על מערכת וורדפרס, שרת האחסון הוא הבחירה החשובה ביותר שתצטרכו לעשות לכל אורך התהליך.

ההמלצה העיקרית שלנו היא לבחור אך ורק בשרתי VPS איכותיים המיועדים לחנויות וירטואליות, ובמידה ואתם בונים על כמות מבקרים חודשית גדולה ועמוסה במיוחד, רצוי לבחור באפשרות השרת הייעודי. בכל מקרה, אין לבחור בשירות אחסון שיתופי עבור חנות וירטואלית.

סיכום

בחירת שירות אחסון אתרים היא משימה לא פשוטה ומצריכה הרבה מחשבה ותכנון מעמיק לפני הבחירה בשרת. מומלץ להגדיר את אופי האתר, הדרישות ומה באמת תצטרכו מהשרת ורק לאחר מכן לבצע את סקר השוק ולבדוק אם שירותי האחסון עונים לכם על הקריטריונים.

אנו במינימייז, מציעים שירותי אחסון אתרים בכל תצורה, החל מאחסון מנוהל לוורדפרס ועד לאחסון VPS ושרתים ייעודיים.

צוות מינימייז

צוות מינימייז

אנו מתמחים בבניית אתרים לעסקים קטנים או גדולים במחירים תחרותיים שיתאימו לכל סוג של נכס וירטואלי אשר יהיה, תוך דגש על שירותים משלימים כמו פרסום ושיווק דיגיטלי, מיתוג ותדמית ועוד.

צור איתנו קשר

מתלבט? דבר איתנו